dziewczynka bawiaca sie nad woda

Wakacje to długo wyczekiwany czas przez wielu z nas. Wyjazd nad morze to jedna z wielu możliwości do spędzania letniej przerwy od przedszkola i szkoły. Wakacje nad morzem to wspaniały czas dla całej rodziny, a plażowanie z dzieckiem może być ciekawym doświadczeniem, a jednocześnie wyzwaniem. Jednak, aby zapewnić sobie i swojemu dziecku bezpieczne i szczęśliwe wakacje, warto odpowiednio się do nich przygotować.

Co warto spakować do torby plażowej

Aby plażowanie z dzieckiem było udane, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów podczas przygotowywania torby plażowej. Ochrona skóry przed słońcem jest niezwykle ważna. Skóra dziecka jest bardzo delikatna i szybko może dojść do oparzeń. Należy zatem pamiętać, aby przed wyjściem na plaże nałożyć na dziecko krem, najlepiej z filtrem SPF50. Zadbaj również o odpowiednią odzież. Strój kąpielowy powinien być wygodny, tak aby nie utrudniał swobodnych ruchów dziecka. Ważne jest odpowiednie nakrycie głowy, aby chronić główkę dziecka. Idealna na plażowanie może okazać się czapka z daszkiem, kapelusz bądź chusta. Dodatkowym elementem, który ochroni Twoje dziecko przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych będzie parasol oraz namiot. Aby uatrakcyjnić czas dziecka na plaży warto zabrać ze sobą zabawki do piaskownicy oraz gry karciane. Niezbędne na plażowaniu okażą się przekąski oraz woda.

Zabawy i aktywności na plaży

Na plaży możesz znaleźć wiele zabaw i aktywności, które zapewnią dzieciom wiele radości i przyjemności. Oto kilka propozycji zabaw i aktywności na plaży : 

  1. Budowanie zamków z piasku. To najbardziej znany sposób do wspólnej aktywności na plaży z dzieckiem. Dzieci uwielbiają budować z piasku zamki, fortece, rzeki czy zwierzęta. Podczas tworzenia budowli z piasku można wykorzystać foremki, łopatki czy wiaderka. Pomocne również mogą okazać się dłonie, które doskonale rzeźbią w piasku.
  2. Gra w piłkę. Piłka dmuchana na plaże jak i piłka do piłki nożnej bądź siatkówki doskonale sprawdzi się na plaży. Jest to doskonały sposób na rozwijanie umiejętności motorycznych dzieci. 
  3. Frisbee. Rzucanie frisbee może sprawić radość całej rodzinie. Dzieci mogą próbować złapać i rzucać je z powrotem do innych ludzi. To dobry sposób na rozwijanie koordynacji ruchowo- wzrokowej. 
  4. Kąpiel w morzu. Dla dzieci kąpiel w morzu należy do jednych z największych atrakcji na plaży. Dzieci uwielbiają skakać przez fale, nurkować i pluskać się. Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie i nadzorować dzieci podczas kąpieli.
  5. Zbieranie muszelek. Dzieci lubią spacerować przy brzegu morza i zbierać muszelki.
  6. Karty. Gry karciane dla dzieci to doskonały pomysł na spędzanie wspólnie czasu na plaży.

Bezpieczeństwo na plaży

Woda może stanowić zagrożenie dla Twojego dziecka dlatego niezwykle ważne jest, aby zachować nad nimi stałą czujność. Dzieci zawsze powinny być pod opieką dorosłych. Ważne jest również wybieranie kąpielisk wodnych strzeżonych przez ratowników. 

Oceń tekst

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 3