O mniepanik
Pani K

Pomagam dorosłym lepiej rozumieć dzieci

Jestem pedagogiem z wykształcenia i mamą wspaniałego kota europejskiego – Lucyfera. Na co dzień pracuję z dziećmi jako wychowawczyni grupy w jednym z przedszkoli w Wielkopolsce.

Jestem Karolina, nauczycielka wychowania przedszkolnego z bogatym doświadczeniem i szeroką wiedzą pedagogiczną. Moją pasję do pracy z dziećmi rozwijałam na przestrzeni lat, zdobywając wykształcenie oraz uczestnicząc w licznych szkoleniach i warsztatach.

Jak to się zaczęło?

Już od najmłodszych lat lubiłam opiekować się młodszym kuzynostwem. Gdy na świecie pojawiła się moja młodsza siostra, na co dzień mogłam spełniać się w roli opiekunki. Rola ta bardzo mi się spodobała i już od dziecka marzyłam by zostać nauczycielem.
Aby zrealizować swój cel, wybrałam się na studia pedagogiczne, gdzie wybrałam specjalizacje wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe oraz poradnictwo i pomoc psychopedagogiczną. Ten szeroki zakres wiedzy umożliwił mi wszechstronne przygotowanie do pracy z dziećmi w różnym wieku i o różnorodnych potrzebach rozwojowych. Na tym jednak nie poprzestałam, aby lepiej zrozumieć organizację pracy przedszkola i szkoły ukończyłam studia podyplomowe z zarządzania oświatą.

W trakcie mojej kariery miałam okazję pracować zarówno w żłobku, gdzie nawiązałam pierwsze relacje z najmłodszymi dziećmi, jak i w przedszkolu, gdzie obecnie pełnię rolę wychowawczyni grupy 5-latków. Moje doświadczenie pozwoliło mi zrozumieć unikalne potrzeby i wyzwania, jakie mogą pojawić się na różnych etapach rozwoju dziecka. Aktualnie studiuję wczesne nauczanie języka angielskiego, aby pomóc najmłodszym oswoić się z językiem angielskim.

Jednym z moich obszarów zainteresowań i specjalizacji jest spektrum autyzmu. W ramach swojej ciągłej edukacji uczestniczyłam w licznych szkoleniach, które pomogły mi poszerzyć moją wiedzę na ten temat. Dzięki temu mogę skuteczniej wspierać dzieci z diagnozą autyzmu i tworzyć dla nich odpowiednie warunki rozwoju i uczenia się.

Jestem przekonana, że kluczem do sukcesu w pracy z dziećmi jest indywidualne podejście, empatia i zrozumienie ich indywidualnych potrzeb. Staram się tworzyć inspirującą, kreatywną i bezpieczną przestrzeń edukacyjną, w której dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności, ciekawość świata oraz umiejętność współpracy i komunikacji.

Wykształcenie

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
Wczesne Nauczanie Języka Angielskiego

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Studia Podyplomowe Zarządzanie Oświatą

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Magister, Pedagogika – Poradnictwo i Pomoc Psychopedagogiczna

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Licencjat, Pedagogika – Wychowanie Przedszkolne i Nauczanie Początkowe

Awanse, Szkolenia i Certyfikacje

Awans Zawodowy

Stopień Nauczyciela Mianowanego

Stopień Nauczyciela Kontraktowego


Szkolenia i Certyfikacje

EduKaPol Szkolenia – Szkolenie
“METODA GLOBALNEGO CZYTANIA GLENNA DOMANA”

Zakład Edukacji Dziecka WSE UAM – Uczestnictwo w Konferencji Naukowej
“TRUDNOŚCI W PRZESTRZENI EDUKACYJNEJ DZIECKA”

Strefa Wsparcia Pedagoga – Webinarium – Aleksandra Skirgiełło
“ABC SPEKTRUM AUTYZMU”

Strefa Wsparcia Pedagoga – Webinarium – Aleksandra Skirgiełło
“WCZESNA DIAGNOZA AUTYZMU”

Strefa Wsparcia Pedagoga – Webinarium – Aleksandra Skirgiełło
“DZIECKO Z DYSLALIĄ WIELORAKĄ”

Strefa Wsparcia Pedagoga – Webinarium – Aleksandra Skirgiełło
“MOTYWUJĄCA POCHWAŁA, KONSTRUKTYWNA KRYTYKA (W PRACY NAUCZYCIELA, PEDAGOGA I TERAPEUTY”

Strefa Wsparcia Pedagoga – Webinarium – Aleksandra Skirgiełło
“SPECYFIKA PRACY Z UCZNIEM Z OPOZYCYJNO-BUNTOWNICZYMI ZABURZENIAMI ZACHOWANIA”

Strefa Wsparcia Pedagoga – Webinarium – Aleksandra Skirgiełło
“CZY MÓJ UCZEŃ MA AUTYZM?”

Niepubliczna Placówka Oświatowa Szkolna24.pl – Szkolenie
“ROZWIJANIE UMIEJĘTNOŚCI PRACY METODAMI AKTYWNYMI”

Mój blog – źródło rzetelnej wiedzy i inspiracji

Mój blog jest miejscem, w którym dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniem i praktycznymi wskazówkami dla rodziców i nauczycieli. Poruszam różnorodne tematy związane z edukacją przedszkolną, rozwojem dziecka, metodyką nauczania, poradami dla rodziców oraz inspirującymi historiami z pracy z dziećmi.

Współpraca ze mną oznacza dostęp do ciekawych informacji, praktycznych wskazówek i inspirujących treści. Jestem otwarta na różnorodne formy współpracy, takie jak udział w projektach edukacyjnych, tworzenie treści sponsorowanych, udział w wydarzeniach branżowych czy konsultacje indywidualne. Moje profesjonalne podejście, zaangażowanie i pasja sprawiają, że współpraca ze mną jest wartościowym doświadczeniem, które przynosi korzyści zarówno dla mnie, jak i dla moich partnerów.

Odkryj świat wiedzy i inspiracji na moim blogu!