ksiazka madre bajki

Ta książka nieprzypadkowo wpadła mi w ręce. Jest to prezent, który otrzymałam od koleżanek z pracy. Lektura ta, często gości u mnie na zajęciach

otwarta ksiazka madre bajki

Co ciekawego znajdziemy w książce?

„Mądre bajki” to zbiór opowieści, których autorką jest Agnieszka Antosiewicz. Książka zawiera tematy trudne i niezrozumiałe dla dzieci. Porusza takie zdarzenia jak pojawienie się nowego członka rodziny, wizytę w szpitalu, a także utratę bliskiej osoby. Bohaterami tych historii są dzieci lub zwierzęta. Takie postacie budzą zaufanie wśród dzieci co sprawia, że z zainteresowaniem słuchają opowieści. Po przeczytaniu swoim pociechom takiej historii, pojawia się okazja do rozmowy, aby jeszcze raz omówić dziecku dany temat. 
Książka zawiera 19 krótkich opowiadań, które pozwolą dzieciom zaznajomić się z różnymi sytuacjami, które spotykają nas w życiu codziennym, a które nie są proste do wytłumaczenia. Znajdziecie w niej również opowieści o miłości, przyjaźni, tolerancji jak i również historie o tym, że nie wygląd zewnętrzny jest w życiu najważniejszy. W książce znajduje się spis treści, który ułatwi nam wybranie odpowiedniej dla nas historii. Książka zawiera piękne kolorowe ilustracje, które przykują uwagę małego słuchacza. Lektura ta będzie dobrym początkiem do interesującej rozmowy.

Dla kogo ta książka?

Książka ta idealnie sprawdzi się w każdym domu, w którym znajdują się starsze dzieci przedszkolne. Język, którym została napisana książka jest dość prosty, więc nie powinien sprawiać problemu w zrozumieniu go młodym słuchaczom.
Pozycja ta powinna również znaleźć swoje miejsce w biblioteczce nauczyciela. Jest to literatura którą można wykorzystać podczas zajęć z dziećmi. Świetnie sprawdzi się po między zajęciami dydaktycznymi jako przerywnik lub podczas odpoczynku po obiedzie. Kolorowe ilustracje pozwolą dzieciom łatwiej zrozumieć opisane przygody bohaterów. Zatem jeśli nie wiesz jak porozmawiać z dzieckiem na trudne tematy  sięgnij po książkę  z serii „Mądre bajki”.

Oceń tekst

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 2