ksiazka legenda marie lu

Książka idealna dla fanów “Igrzysk śmierci”  i “więzień labiryntu”. ”Legenda” to pierwszy tom serii, która składa się aż z 4 tomów. Każda książka zawiera około 400 stron. Dzięki tej serii przeniesiemy się do świata dystopii, która przedstawia tak zwaną czarną wizję świata. Książka ta spodoba się również fanom romansów, wątek ten jest poprowadzony lekko i przyjemnie a co najważniejsze nie na siłę. Uprzedzam, że jest to tylko mały dodatek tej książki.

Charakterystyka książki

Po katastrofach naturalnych spowodowanych globalnym ociepleniem, Stany Zjednoczone przestają istnieć. W zamian za to powstają kolonie oraz Republika. June to wybitna agentka, a Day to wybitny przestępca. W momencie kiedy starszy brat June, Metias ginie, a oskarżenia padają na Daya, June nie waha się ani chwili i zgadza się na wykonanie swojej  pierwszej misji pomszczenia swego brata.

Bohaterzy

Day to piętnastoletni chłopak, który przeżył zbyt dużo, jak na swój wiek. Już w wieku 10 lat musiał przyzwyczaić się i nauczyć życia na ulicy. Cechował go niewiarygodny spryt i odwaga. June to piętnastoletnia dziewczyna, której życie również nie oszczędzało, strata rodziców w tak młodym wieku zawsze pozostawia po sobie piętno. Służy całym sercem Republice wraz ze swoim bratem Metiasem. Cechuje się niesamowitą mądrością w tak młodym wieku.

Jednym z minusów tej książki jest fakt, że główni bohaterowie mają tylko 15 lat, co niestety nie daje nam tak bardzo, poczuć realizmu historii. Nie mają oni problemu pokonać dorosłych, doskonale wyszkolonych żołnierzy.
Dawno żadna książka nie wciągnęła mnie tak bardzo jak ta. Przeczytanie jej zajęło mi jeden dzień co skutkowało nieprzespaną nocą, której w ogóle nie żałuje. Przez tą książkę się wręcz płynie. Brak zbędnych opisów, akcja która dzieje się przez całą książkę. Jest to książka, która na pewno nie pozwoli Ci się nudzić. Fabuła momentami jest bardzo  przewidywalna, ale to i tak na pewno nie popsuje Ci zabawy podczas czytania.

Oceń tekst

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 4