pomalowane krawaty dzien chlopaka

30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. To dobry dzień, aby również świętować go w przedszkolu. Dzień Chłopaka to doskonała okazja do integracji grupy przedszkolnej. W tym dniu można przygotować ciekawe zabawy tematyczne oraz zajęcia.

Upominki na Dzień Chłopaka

Miłym akcentem w tym dniu będą drobne upominki dla chłopaków. Mogą to być cukierki lub własnoręcznie wykonane laurki, przez koleżanki z grupy. Tym razem przygotowałam kolorowanki, przedstawiające krawat na dzień chłopaka z napisem “Super Chłopak”.

Atrakcje dla dzieci

Warto zadbać w tym dniu o zabawy integracyjne. Podczas zabaw, możecie korzystać z różnych rekwizytów tj. balony, gazety. Nie powinno w tym dniu zabraknąć swobodnych tańców, które rozwijają sprawność motoryczną dzieci. 

Dekoracje przedszkolne

Sala przedszkolna to przestrzeń, która dla dzieci powinna być przytulna. Drobne dekoracje, ozdobią wnętrze oraz wspomogą rozwijanie wyobraźni. Ozdoby mogą mieć również charakter edukacyjny, gdzie znajdują się np. litery. W tym roku przygotowałam girlandę z superbohaterami. 

Oceń tekst

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 3