ksiazka geniusz marie lu

W “Geniuszu” Marie Lu czytelnicy odnajdą połączenie nauki i polityki, które tworzą nietuzinkowy miks zaskakujących zwrotów akcji i głębokich refleksji nad naturą ludzkiego umysłu. Przygotujcie się na podróż przez labirynt zawiłości, gdzie każde posunięcie niesie ze sobą konsekwencje, a odwaga staje się najważniejszym narzędziem w poszukiwaniu prawdy.

Wprowadzenie

Geniusz to drugi tom z serii Legenda, który po raz kolejny przeniesie was do świata dystopii. Day za pomocą June unika egzekucji. Razem próbują odzyskać Edena z rąk republiki, która przeprowadza na nim eksperymenty. Doprowadza ich to do Patriotów, z którymi June i Day zawierają umowę. W przypadku zabicia nowego elektora informacje o Edenie. Reszty dowiecie się czytając książkę pod tytułem “Geniusz”.

Recenzja

Drugi tom jest znacznie lepiej napisany niż poprzedni. Fabuła nie jest już tak bardzo przewidywalna jak bywało to w pierwszym tomie. Bohaterowie również są lepiej opisani, lecz nadal relacja głównych bohaterów jest nie do końca dopracowana, co mam nadzieję poprawi się w kolejnych częściach.

“Geniusz” to książka, która zachwyciła mnie tak samo jak ” Legenda”. Akcja, tak samo szybko rozwija się co nie pozwoli nam odłożyć tej książki choćby na chwilę. Opisy nie są ciągnięte na siłę. W drugim tomie zaznamy wiele skrajnych emocji od szczęścia po smutek. Zakończenie zaskoczy niejednego czytelnika. Podczas czytania ostatniego rozdziału towarzyszyło mi tyle emocji, że od razu chciałam sięgnąć po trzeci tom.

źródło: https://www.google.pl/books/edition/Geniusz/PsGGEAAAQBAJ?hl=pl&gbpv=0