chlopiec uzywajacy ipada ze sluchawkami na uszach

Materiały wideo dla dzieci w języku angielskim


W dzisiejszych czasach posługiwanie się biegle w języku angielskim to umiejętność niezbędna, która ułatwia dorosłym karierę. Dzieci uczą się języka angielskiego już od najmłodszych lat. Pierwszy kontakt z językiem obcym mają już w przedszkolu, a nawet w żłobku. Pierwszy etap edukacji przedszkolnej w języku angielskim obejmuje naukę słów oraz osłuchiwanie się z tym językiem poprzez zabawy ruchowe przy piosenkach angielskich.
Przychodząc na świat przynależymy do pokolenia cyfrowego. Śmiało możemy stwierdzić, że dzieci rodzą się ze smartfonem w dłoni. Już od najmłodszych lat doskonale obsługują telefon komórkowy, tablet, a nawet komputer. Świat cyfrowy otacza ich z każdej strony. Nic więc dziwnego, że oglądając bajki czy słuchając polskiej muzyki, natrafią na anglojęzyczne filmiki.

Korzyści płynące z oglądania materiałów wideo w języku angielskim


Oglądanie bajek w języku angielskim to naturalny sposób na rozwijanie umiejętności językowych dziecka. W wieku przedszkolnym dzieci są podatne na naukę języków obcych. Oglądanie materiałów w języku angielskim pozwala dzieciom opanować podstawowe umiejętności tj. rozpoznawanie słów, osłuchiwanie się z wymową oraz jej rozumienie.
Dzieci w wieku przedszkolnym często lubią oglądać bajki, filmy, programy telewizyjne co sprawia, że ta metoda nauki jest dla nich ciekawa i interesująca. Jeśli czynności, które podejmują podczas nauki języka angielskiego będą sprawiać im przyjemność, to ich zainteresowanie tym językiem będzie większe. Oglądanie filmów w języku angielskim może pomóc dziecku w rozwijaniu umiejętności, czytania, słuchania i wymowy. Warto zwrócić uwagę, że czasami języki obce sprawiają dzieciom trudność. Być może słuchanie piosenek czy oglądanie filmów w języku angielskim może pomóc im utrwalić słownictwo oraz poprawić umiejętność słuchania. Może być to dobry sposób, aby zachęcić dziecko do nauki i jednocześnie sprawić, że język obcy stanie się bardziej zrozumiały.

Zagrożenia płynące z oglądania materiałów wideo w języku angielskim


Jak większość rzeczy tak i oglądanie materiałów w języku obcym niesie za sobą zagrożenia. Treści, które udostępniane są w internecie nie zawsze są odpowiednie dla dzieci. W związku z tym rodzice i opiekunowie powinni kontrolować treści, które im się wyświetlają i wybierać te, które są odpowiednie dla ich wieku. Dzieci są bardzo podatne na uzależnienia, ponieważ mają słabo rozwinięte umiejętności samokontroli i samodyscypliny, co może prowadzić do nadmiernej chęci oglądania filmów wideo. Dlatego ważne jest, aby rodzice kontrolowali czas jaki, dziecko spędza przed monitorem. Warto jednak pamiętać, że oglądanie materiałów wideo w języku angielskim, nie jest wystarczającym sposobem nauki języka i nie zastąpi to interakcji z nauczycielem. Dzieci powinny mieć kontakt z rówieśnikami, tak aby mogły ćwiczyć mówienie i rozumienie języka. Oglądanie treści medialnych powinno być uzupełnieniem edukacji języka obcego, a nie jego podstawą.

Gry, filmy, zabawy jako ciekawa forma nauki języka angielskiego


Gry, filmy i zabawy to interesująca i skuteczna forma nauki dla dzieci. Jest to sposób, który zachęca dziecko do działania. Jest to zdecydowanie ciekawsza forma niż siedzenie przed książką. Gdy dziecko chętnie wykonuje zadania, aktywnie uczestniczy to przyswajanie wiedzy przychodzi mu dużo szybciej i łatwiej. Dużym pozytywnym aspektem gier, filmów czy zabawach jest ich ogólnodostępność. W łatwy i szybki sposób w internecie możemy znaleźć to co nasze dzieci zainteresuje. A jak wiadomo, jeśli dany temat dzieci zaciekawi to nauka staje się dla nich przyjemnością i sprawia im dużo radości.
Poza grami, filmami i zabawami językowymi istnieją różne programy komputerowe oraz aplikacje mobilne do nauki języka.

Urządzenia elektroniczne, a nauka języka obcego


Dzieci w wieku przedszkolnym potrafią skupić się na krótki czas, co oznacza, że szybko się nudzą. Filmiki powinny zatem być krótkie i ciekawe. Na szczęście urządzenia elektroniczne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Urządzenia te są ogólnodostępne i zazwyczaj są obecne w domu. Wiele aplikacji i gier zostało tak zaprojektowanych, aby były łatwe w obsłudze dla najmłodszych. Sprzęt elektroniczny pozwala dzieciom również na słuchanie audiobooków.

Dlaczego warto zachęcać dzieci do oglądania materiałów wideo


Zachęcanie dzieci do oglądania materiałów wideo w języku angielskim może być korzystne dla ich edukacji. Oglądanie materiałów może pomóc im w rozwijaniu umiejętności słuchania, rozumienia, mówienia, a nawet pisania w języku angielskim. Jednak edukacja ta powinna odbywać się pod nadzorem rodziców, opiekunów, tak aby treści, które dzieci oglądają były dla nich odpowiednie. Kolejnym ważnym aspektem, na którym należy zwrócić uwagę to czas, który dziecko spędza przed urządzeniem elektronicznym. Warto, aby rodzice wspólnie z dziećmi oglądali filmy w języku angielskim, by mogli pomóc dziecku w rozumieniu i tłumaczeniu materiałów wideo, jeśli pojawi się taka potrzeba. Pamiętajmy, że każde dziecko rozwija się w innym tempie. Niektóre dzieci potrzebują więcej czasu na przyswajanie materiału. Ważne zatem jest, aby nie porównywać dzieci i pozwolić im się rozwijać we własnym tempie.

Oceń tekst

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 2